Hasičská pouť na sv. Hostýně

Více než 3000 hasičů se sjelo v sobotu 25. dubna 2015 na 22. ročník hasičské pouti k příležitosti svátku sv. Floriána. Pouti se zúčastnili zástupci hasičů Zlínského a Olomouckého kraje a jiných koutů České republiky a také zástupci zahraničních sborů z Chorvatska, Slovenska a Polska. Mezi mnoha zúčastněnými byli také hasiči z SDH Opatovice z přerovského okresu. Po slavnostním zahájení starostou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska bratrem ing. Karlem Richterem následovala slavnostní mše svatá, kterou sloužil Mons. arcibiskup Jan Bosco Graubner z Olomouckého arcibiskupství. Při této příležitosti byl žehnán prapor SDH Opatovice, který byl pořízen v loňském roce ku příležitosti 125. ročníku založení sboru. Celá tato akce byla poděkováním všem dobrovolným hasičům za svou dlouholetou činnost ve svých obcích. „Bohu ke cti, bližními ku pomoci.“