POŽÁR – KŮLNY, PŘÍSTŘEŠKY, CHATKY //11.9.

11.9. Všechovice – kůlna se senem v zahradě

20:07 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Opatovice

Jednotka vyjela ve večerních hodinách k hlášenému požáru kůlny za domem do obce Všechovice. Na místo jsme se dostavili ve stejný okamžik spolu s jednotkou dobrovolných hasičů z Horního Újezda. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří seno, dřevo a uskladněný materiál pod střechou v přístřešku hned za domem. Jednotka z Horního Újezda vytvořila útočné vedení a členové opatovské jednotky vybavení dýchací technikou pomocí jednoho C proudu požár brzy lokalizovali. Následovalo rozebírání a rozhrabávání naskladněného materiálu, který byl důkladně prolit vodou. Místo požáru bylo překontrolováno termokamerou. Ještě před příjezdem prvních jednotek došlo k intoxikaci majitele objektu zplodinami hoření. Tomu byl podán kyslík a poskytnuta předlékařská první pomoc do doby, než si jej přebrala zdravotnická záchranná služba.