POŽÁR – LESNÍ POROST // 2.4.

2.4. Lipná – požár lesa

17:20 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Opatovice

Sedmnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů vyrazilo v úterý v podvečer k likvidaci rozsáhlého požáru lesa na Potštátsku.

„Na místě zasahoval i vrtulník, který provedl shoz vody z bambi vaku. Dorazila také trojice jednotek hasičů z Moravskoslezského kraje,“ popsal krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Rozsah požáru zatím nelze přesně určit, ale podle původního odhadu zahořela plocha o rozloze 400 x 150 metrů.

„Jsou zřízena tři čerpací stanoviště pro kyvadlový dovoz cisternami na místo zásahu,“ řekl.

U požáru byl krátce po 18 hodině vyhlášen už třetí stupeň požárního poplachu.

„V tuto chvíli je ukončeno letecké hašení, zásah pokračuje v postupném procházení, rozhrabávání větších ohnisek a důkladném prolévání vodou,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle jeho slov na místě zasahuje sedmnáct jednotek, policejní vrtulník a více jak dvě desítky cisternových vozidel.

Zdroj: Hranický deník