POŽÁR – NÍZKÉ BUDOVY // 6.10.

6.10. Střítež nad Ludinou – požár seníku uvnitř automobil

3:32 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH Opatovice.

Hasiči několik hodin likvidují požár stodoly s větším množstvím skladovaného sena.

Sedm jednotek z řad profesionálních a dobrovolných jednotek se od brzkých ranních hodin soboty 6.10.2018 podílí na likvidaci požáru starší stodoly s uskladněným větším množstvím sena ve Stříteži nad Ludinou na Přerovsku. Oznámení o požáru objektu převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po třetí hodině ranní (03:07) s popisem viditelných plamenů uvnitř objektu.

K likvidaci požáru byla vyslána profesionální jednotka stanice Hranice za postupné pomoci jednotek dobrovolných hasičů Hranice, Střítež na Ludinou, Jindřichov, Radíkov, Opatovice a Potštát. Hasiči v počátku museli provést likvidaci částečného zahoření do lesního prostoru, za dalšího soustředění jednotek poté již došlo k lokalizaci zahoření v objektu.  Pomoc s likvidací požáru v podobě dohašování mimo areál zajistila manipulační technika, nakladačem z místního zemědělského družstva. Komplikovanější situace nastala při větším odběru hasební vody v obci, operativně bylo zřízeno nové čerpací místo pro kyvadlovou přepravu vody cisternami v Hranicích. Při požáru došlo k poškození nejen objektu, uskladněného materiálu, ale také osobního vozidla.

V tuto chvíli pokračuje postupné dohašování mimo objekt. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností půjde o nedbalost. Výše škody byla vyčíslena v částce 150tis. korun.

Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje