POŽÁR – PRŮMYSLOVÉ OBJEKTY // 8.4.

POŽÁR – PRŮMYSLOVÉ OBJEKTY // 8.4.

8.4. hoří plasty, gumy, třetí patro

23:52 byl vyhlášen požární poplach pro jednotku SDH OpatoviceJednotka vyjela na žádost KOPIS k požáru v průmyslovém areálu v Hranicích na Bělotínské ulici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár nejen pásové technologie , ale převážně drcených plastů, gumy a dalšího hořlavého materiálu. Členové jednotky vybavení dýchacími přístroji začali vytvářet druhé útočné vedení do poschodí do 13. nadzemního podlaží, tedy zhruba 30 metrů vysoko. Strojník zajišťoval kyvadlovou dopravu vody pomocí naší CAS 24 Scania do vozidla JSDH Hranice až do doby, než ostatní členové naší jednotky vytvořili dopravní vedení z hydrantu k dalším CAS. Jednalo se o velmi fyzicky náročný zásah, po celou dobu vedený v dýchací technice, proto bylo zajištěno časté střídání zasahujících hasičů. Po likvidaci požáru a následné kontrole termokamerou jsme se vrátili na základnu v 4:30.