Redbull 400 Harrachov

Redbull 400 Harrachov

REDBULL400 v Harrachově je extrémní závod v běhu do skokanského můstku K120. Rozhodli jsme se, že pokusíme odhodlání a přihlásili se do hasičské štafety na tento závod ve složení: David Roman, Petr Klvaňa, Dalibor Vašíček a Jakub Andrýsek . V sobotu, 15.8., se konalo klání, pro nás začal den budíčkem již 4:45, jelikož cesta do Harrachova byla dlouhá. Po 3,5 hodinách jsme dorazili do Harrachova. V 10 hodin jsme se dostavili k registraci, zde jsme čekali s dalšími stovky lidi na startovní čísla. Vystáli jsme si frontu, vzali si startovní balíček a vydali se obhlídnout areál. Na vrchol skokanských můstku jsme se nechali vyvést lanovkou, po krátké době jsme došli na vrchol mamutího můstku. Jen při pohledu z nájezdové rampy mamutího můstku nám bylo zle, naštěstí běh do tohoto můstku nás dnes nečekal. Po pár desítkách metrů jsme došli k můstku K120. Sešli jsme si ho od vrchu dolů a rozdělili si úseky. Závody byl vypsán na 400 metrů, tedy každý z nás musel zdolat 100 metrů. Dopoledne jsme sledovali kvalifikaci můžu a žen. Rozběhů bylo několik, jelikož závodu se účastnilo bezmála 700 běžců. Po prudké bouřce, která se přehnala, nastal náš čas a v 16:15 jsme se vydali na startovní čáru. Štafetu jsme nerozběhli vůbec špatně, David předával štafetový kolík z druhého místa Petrovi, který se s ničím nepáral a na nejprudším úseku doskočiště pořádně šlápnul do noh a urval pro nás cenný náskok, po kterém jsme se zařadili na průběžné první místo. Do třetího úseku tedy předával Daliborovi z prvního místa, který ve svém úseku překonal odrazovou rampu a s úctyhodným náskokem předal štafetový kolík do poslední části Kubovi, který do toho dal vše a ač se mu téměř na vrcholku můstku podlomily kolena, posledních 10 metrů dolezl po čtyřech, tak to pro štafetu SDH Opatovic dopadlo nad očekávání a doběhli první s časem 2:42,63 s náskokem na druhou štafetu téměř 18 sekund. Z celkové konkurence 11 hasičských štafet, mezi kterými byli i zástupci profesionálních hasičů, to tedy dopadlo na výbornou. A když jsme srovnali náš čas s běžci z mužských štafet, tak by tento čas stačil i na 3. místo ve štafetách mužů a to dokonce z konkurence 59 štafet. Specifikum hasičské štafety bylo v tom, že běžci museli být z jednoho sboru a běželi se zásahovou helmou na hlavě. Před sedmou hodinou večerní se konalo vyhodnocení, kde štafeta SDH Opatovic, vystoupila na stupínek nejvyšší a jako hlavní cenu si odnesla AKROBATICKÝ LET S THE FLYING BULLS, který se uskuteční v říjnu. Závod byl těžký a nohy o tom dávaly znát i na druhý den. Po 19 hodině večerní jsme se vydali na cestu domů, na které jsme sledovali, jak nad naším regionem létají blesky ze všech stran. O půl noci jsme se vrátili domů.