Soutěž dospělých v Opatovicích

Soutěž dospělých v Opatovicích

Za slunečného počasí se v sobotu, 24. června, uskutečnil v Opatovicích již 51. ročník hasičské soutěže O pohár Zastupitelstva obce Opatovice, zařazený do 23. ročníku VC OSH Přerov, Memoriálu Leopolda Koutného. Do soutěže se prezentovalo 23 družstev mužů, 13 družstev žen a 4 družstva mužů na 35 let.
Na výborně připravené trati vyhrálo v kategorii mužů družstvo z Plumlova s kvalitním časem 17.03, následováno Prchalovem a Zahnašovicemi. Domáci borci předvedli také velmi povedný výkon a za čas 18.14 brali pohár za páté místo.
V ženské kategorii dokázaly již poněkolikáté vyhrát děvčata z Radíkova, které srazily oba terče shodně ve výborném čase 17.21 a po zásluze vybojovaly první místo před družstvem z Milotic a Komárovic. Holky z Opatovic nedokázaly navázat na solidní výkony z předchozích soutěží a po velkém prostřiku na levém terči skončily až jedenácté. Přitom čas na pravém proudu by stačil na třetí místo.
V kategorii mužů nad 35 let, která je v letošním ročníku poprvé zařazena i do VC OSH Přerov, se opět schylovalo k souboji mezi tradičními rivaly. Domácí družstvo, které šlo jako první na trať, však nenechalo nic náhodě. I s novým proudařem, který s námi absolvoval jen dva tréninky, pokořilo opatovskou trať v krásném čase 18.23. Na druhém místě skončili naši kamarádi z družebního hasičského sboru z Nové Vsi, následovaní Hrabůvkou. Až za nimi se umístili muži z Valšovic, kterým se v obměněné sestavě nepodařilo obhájit loňské vítězství.
SDH Opatovice tímto děkuje všem družstvům za výborné výkony, sponzorům za hodnotné ceny, službám za pomoc při přípravě a organizaci soutěže a těší se na shledanou opět za rok u dalšího ročníku.