V sobotu 23. 7. se v areálu TJ Sokol Opatovice uskutečnil již 52. ročník soutěže O pohár Zastupitelstva obce Opatovice zařazené do 24. ročníku VC OSH Přerov. Do soutěže se prezentovalo 17 družstev mužů, 12 družstev žen a 6 družstev v kategorii nad 35 let. Za větrného počasí dosáhli na kvalitně připravené trati nejlepšího výsledku muži z Babic, když vyhráli s časem 17,52. Za nimi se umístili muži ze Zahnašovic a třetí skončili muži z Polkovic. Mezi ženami zvítězila děvčata z Pravčic v čase 17,28 před družstvy ze Špiček a Olšovce. V kategorii nad 35 let se nejlepším časem (17,29) blýskli hasiči z Rakovy Lhoty, kteří o více než sekundu pokořili druhé Valšovice a třetí Milotice nad Bečvou. Opatovským družstvům se na domácí trati nedařilo. Muži skončili na devátém místě, ženy na sedmém a ani družstvo mužů nad 35 let nedokázalo navázat na své loňské vítězství, když se umístilo až na šestém místě.

Co se domácím nepovedlo odpoledne, vynahradili si večer na 1. ročníku noční soutěže Opatovský střik. Na této divácky jistě atraktivní soutěži závodilo na „2B“ v obou kategoriích dohromady 21 družstev. Mezi muži zvítězili v konkurenci dalších 14 týmů domácí borci v čase 15,69 před Hrabůvkou a Odrami, kteří srazili terče ve shodném čase 16,34. Mezi ženami domácí holky nestačily jen na děvčata z Olšovce, které dokázaly pokořit noční trať v čase 19,52. Za domácím družstvem žen pak třetí skočily ženy ze sousedních Býškovic.

2018 výsledková listina dospělých

2018 výsledková listina noční