VC OSH Přerov mládeže začala minulou neděli soutěží v Hustopečích, kterých se zúčastnila obě naše družstva. Mladší skončili s časem 19.80 v polovině startovního pole na místě sedmém, když lepší umístění nechali na terčích. Starší se umístili za čas 18.14 na místě osmém ze sedmnácti zúčastněných družstev. Tuto sobotu se pak konal na domácí horké půdě 27. ročník soutěže mladých hasičů O pohár SDH Opatovice, v rámci které proběhl i 5. ročník Opatovské 60tky v běhu na 60 m překážek. Naši mladší vybojovali za čas 18.77 skvělé druhé místo, když na nejlepší Milotice ztratili pouhých 0,3 sec. Družstvo starších se zlepšilo o sekundu a za čas 17.15 brali 9. místo a dva body do Velké ceny. Na lepší umístění a větší bodové ohodnocení potřebujeme srazit aspoň dvě sekundy, což rozhodně v možnostech družstva je. Pohárové umístění získali naši závodníci i v běhu na 60 m. V nabité konkurenci získala Anička Janošová třetí místo za čas 13,64 ve starších žákyních a Tonička Hanáková vyhrála s časem 21,74 kategorii mladších. V neděli jsme se pak přesunuli do sousedních Býškovic, kde obě mužstva po problémech na béčkách dokončila své požární útoky v časech, které nestačily na lepší než předposlední místa v obou kategoriích. Na šedesátkách si pak aspoň trochu spravila chuť Tonička Hanáková, která tentokrát skončila druhá a třetí Barča Ličková, která si tuto trať na závodech vyzkoušela poprvé. Již tuto neděli budeme znovu bojovat na soutěži v Radíkově.