VC OSH Přerov mládeže

VC OSH Přerov mládeže

VC OSH Přerov mládeže byla slavnostně ukončena tuto neděli ve sportovním areálu v Olšovci. Ještě předtím však družstva mladých hasičů z Opatovic absolvovala dalších pět soutěží tohoto ročníku.

Po prázdninové přestávce družstvo mladších na prvních dvou soutěžích předvedlo povedené výkony jak v Dřevohosticích (čtvrté místo), tak v Partutovicích, kde si čas 18,25 odvezlo medaile za třetí místo. Na vítěze jsme na této soutěži ztratili šest desetinek vteřiny, a tak jsme si na další soutěži brousili zuby i na místa nejvyšší. Technická závada na proudnici při chystání základny v Soběchlebích však negativně ovlivnila provedení celého požárního útoku a způsobila i menší zranění naší proudařky, což se projevilo bohužel i na dalších soutěžích. Ve Stříteži i Špičkách se nepovedlo navázat na pěkné časy z prvních dvou soutěží, a v Olšovci pak mladší zakončili VC časem 19.48 a sedmým místem. Po 14 kolech se tak umístili na celkovém osmém místě.

Dokázali si však, že dokážou bojovat i s těmi letos nejlepšími a medaile za dvě druhá a jedno třetí místo určitě mohou hrdě vystavovat. Skvělého výsledku pak dosáhly v běhu na 60 m překážek Antonie Hanáková a Barbora Ličková. Tonička celou VC v kategorii mladších vyhrála, Barča skončila druhá. Obě tak budou tuto neděli v Provodovicích reprezentovat náš okres na krajském kole, kde je doprovodí i Emilka Hanáková, která skončila celkově sedmá. Družstvo starších kromě technických problémů bojovalo i s nemocemi a problémy se sestavou a v neposlední řadě občas i s počasím.

Na soutěži v Partutovicích se při přípravě základny strhl pěkný lijavec. Starší tak nastupovali na podmáčenou trať plnou louží, a i přes několik pádů dokázali zaběhnout solidní čas 18.23.
Na soutěž v Soběchlebích jsme změnili způsob nalívačky a na levém proudu se podařilo srazit terč v kvalitním čase 13.68, což už by stačilo na čtvrté místo. Výsledný čas 15.84 však znamenal až místo osmé. Soutěže ve Stříteži jsme se kvůli nemoci zúčastnit nemohli. A i poslední dvě soutěže už jsme museli sestavu kombinovat. I tak se ale ve Špičkách povedly solidní sestřiky 14.81, resp. 15.92. V celkovém pořadí VC tak starší letos skončili na místě jedenáctém.

Zvláště v druhé polovině sezóny ale ukázali, že požární útoky běhat umí a v příštím ročníku mohou zcela určitě pomýšlet na lepší umístění. Anička Janošová pak v nabité konkurenci závodnic na 60 m překážek skončila na místě devátém. Krom tréninků a závodů jsme stihli i jednu návštěvu bazénu a teď už začínáme přípravu na podzimní branný závod, kterou zintenzivníme i během víkendového soustředění na chalupě U Ševců na Bystřičce.