Technika jednotky a SDH Opatovice

CAS 24 SCANIA

Od roku 2018 je do výjezdu zařazena cisternová automobilová stříkačka CAS 24 SCANIA, kterou jsme získali převodem od  HZS Olomouckého kraje. Byla provedena rozsáhlá repase vozidla. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu 1.12.2018.

CAS 24 SCANIA

DA VW Crafter

V roce 2013 byl díky dotaci Olomouckého kraje a za významného přispění Obce Opatovice pořízen starší dopravní automobil VW Crafter. Během následující zimy provedli členové jednotky montáž vestavby pro uložení zásahového materiálu a v současné době vozidlo plnohodnotně využívá u zásahů.

VW Crafter

DA VW Transporter

Dopravní automobil WW Transporter 4×4 syncro jednotka získala od  celní správy PČR v roce 2008.

VW Transporter

Přívěs s výklopnou plachtou

Pro potřeby vozidla DA VW Transporter byl pořízen i nebržděný přívěs s výklopnou plachtou do 750 kg od firmy MARO Kralovice.

Přívěs

Technika používaná v dřívějších letech

Naši předchůdci používali po potřeby jednotky i sboru tuto techniku:

CAS 32 T815

Od roku 2004 do roku 2018 byla do výjezdu zařazena cisternová automobilová stříkačka CAS 32 T 815, kterou jsme získali převodem od AČR respektive HZS Olomouckého kraje. Členové sboru provedli celkovou repasi vozidla, při které strávili celkem 3840 hodin. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu při příležitosti oslav 115 let založení sboru.

Tatra 815

DA AVIA 30

Odprodána v roce 2013. Naší jednotce a sboru sloužila dlouhých bezmála 35 let, během nichž jsme s ní najezdili téměř 80 tis. km.

CAS 25 Škoda 706 RTHP

Sbor toto vozidlo získal v roce 1974. V tomto roce se sbor také stal výjezdovým střediskem pro oblast Záhoří.

Minibus Škoda 1203

Tatra 805

Sbor toto vozidlo získal v roce 1958.

Čtyřkolová ruční stříkačka

Od svého vzniku sbor disponuje plně funkční  čtyřkolovou ruční stříkačkou vyrobenou roku 1889 firmou R. A. Smékal. Tato byla repasována v roce 1989 u příležitosti oslav stého výročí založení SDH Opatovice

Výstroj a výzbroj

Zásahová jednotka je v dnešní době vybavena prostředky plně srovnatelnými s těmi, které používají profesionální hasiči.

Pro zásahovou činnost využíváme tyto prostředky:

Ponorné kalové čerpadlo SIGMA 50 GFRU – 230 V

Ponorka

Přetlakový ventilátor PAPIN 350

Papin

Rozbrušovací pila HUSQVARNA K 750 včetně kotoučů katastrofik, kotoučů na železo a beton

Rozbruška

Elektrocentrála BSP 3200 (2,8 kW – jednofázová )

Elektrocentrála

Dräger

Páteřní deska BAXSTRAP

Páteřní deska