Nové vybavení zásahové jednotky Opatovice

Dne 28.8.2017 proběhlo v dopoledních hodinách předání hydraulického vyprošťovacího zařízení naší jednotce.

Předání proběhlo na stanici Hasičského záchranného sboru v Lipníku nad Bečvou, za účasti krajského ředitele HZSOLK plk. Ing. Koláříka, ředitele HZSOLK ÚO Přerov plk. Ing. Čočka , starosty obce ing. Kuchaře a velitele jednotky p. Pazdery. Jedná se o sadu motorového agregátu, navijáku tlakových hadic, rozpínacího zařízení s řetězovými úvazky a hydraulických nůžek značky LUCAS. Toto zařízení nám bylo bezplatně převedeno od Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje územního odboru Přerov, kde bylo nahrazeno novou soupravou. Tato sada je určena pro zásahy jednotky u dopravních nehod s potřebou vyproštění osob, pro něž je naše jednotka na této straně Hranicka předurčena.