Soutěž MH v Opatovicích

Minulou sobotu se v Opatovicích uskutečnil 23. ročník dětské hasičské soutěže O putovní pohár SDH Opatovice zařazený do 16. ročníku VC OSH Přerov. Letos pořadatelům ale hlavně soutěžícím nepřálo příliš počasí, když celé dopoledne vydatně pršelo a první družstva tak musela předvést své umění za značně ztížených podmínek. I tak se ale bylo na co dívat a malí závodnici dali do svých výkonů opravdu vše. Před obědem se už počasí umoudřilo, a tak si všichni už mohli soutěž naplno užít.

Na závěrečném vyhodnocení, kterého se zúčastnili zástupci všech 25 družstev, předali zástupci sboru ceny těm nejlepším v obou kategoriích. V kategorii mladších vyhrálo a putovní pohár získalo družstvo Dřevohostice I za čas 17,21. Následovali je mladí hasiči z Hlinska na místě druhém a z Oseku nad Bečvou na místě třetím. Mezi staršími přesvědčivě zvítězili hasiči z Olšovce s časem 13,56. Druhé místo vybojovali domáci a na třetím místě skončilo družstvo ze Soběchleb.
Po loňském zkušebním ročníku, který se setkal s velkým ohlasem, plánovali opatovští hasiči i letos uspořádat v rámci své soutěže závody v běhu na 60 metrů překážek, nicméně s ohledem na zmíněnou nepřízeň počasí se pořadatelé rozhodli neriskovat zranění závodníků, a soutěž v Opatovicích zrušili. Aby to však soutěžícím nebylo líto, dohodli se pořadatelé se sousedním sborem z Paršovic, kteří souhlasili, aby se štafety běžely o den později jako součást jejich soutěže. Osmdesát závodníků tak zúročilo tvrdý trenínk v neděli na hřišti ve Valšovicích. V kategorii mladších dívek zvítězila Sára Školoudová z Dřevohostic, mezi těmi staršími pak Tereza Maléřová ze Stříteže. Šimon Šuba z Milotic opanoval kategorii mladších hochů a Kuba Mikulík z Býškovic si odvezl vítězný pohár v kategorii starších.
SDH Opatovice děkuje Olomouckému kraji, Mikroregionu Hranicko,  a Obci Opatovice za podporu jejich soutěže, všem závodníkům za předvedené výkony a těší se s nimi na shledání opět za rok v Opatovicích.