Soutěž mladých hasičů v Opatovicích

V sobotu, 30. května, se na hřišti v Opatovicích uskutečnil 21. ročník soutěže mladých hasičů O pohár SDH Opatovice.  Za slunečného počasí se do soutěže prezentovalo 14 družstev mladších a 14 družstev starších. Nejprve vyzkoušeli travnatou dráhu domácí v kategorii mladších.  Výsledný čas 18,16 se už žádnému z dalších zúčastněných družstev nepodařilo překonat, a tak mladí hasiči mohli slavit zasloužené vítězství, kterým navázali na loňskou úspěšnou sezónu. Na druhém místě se umístili mladí hasiči z Pavlovic s časem 19,76. Na třetím pak družstvo mladých hasičů z Paršovic s dosaženým časem 20,79. Cenu za nejrychlejší sestřik obdržel Subjak Anton z Milenova  (čas 17,71).

I kategorii starších zahájili domácí, kterým se ale bohužel nepodařilo napodobit výsledek svých mladších kolegů a za čas 19,86 brali až jedenácté místo. Nejrychleji shodili své terče hasiči z Paršovic (čas 15,89). O druhém místu museli pořadatelé rozhodavat na základě lepšího sestříknutého prvního terče, neboť družstva z Olšovce a ze Soběchleb měly shodný čas 16,01. A tak díky nejrychlejšímu proudaři v kategorii starších Tomášovi Vrbkovi z Olšovce (čas 13,68) bylo jeho družstvo nakonec druhé a třetí příčka patřila hasičům ze Soběchleb.

Děkujeme tímto všem soutěžícím za předvedené výkony, obci Opatovice a Olomouckému kraji za finanční a věcné příspěvky, všem kteří byli na soutěži nápomocni a těšíme se na další setkání v roce 2016!

2015 výsledková listina dětská

Opatovice (1) Opatovice (2) Opatovice (3)