Soutěžní víkendy

Minulou sobotu se v Opatovicích konal již 55. ročník soutěže O putovní pohár zastupitelstva Obce Opatovice. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 11 družstev mužů, stejný počet družstev žen a 7 družstev v kategorii mužů nad 35 let. Nejlepších výkonů dosáhli muži ze Špiček, kteří vyhráli s časem 18,23, a ženy z Olšovce, které si odvezly pohár za první místo za čas 18,45. V kategorii pětatřicátníků vybojovali nejcennější umístění muži ze Špiček s výborným časem 17,48. Našim družstvům se na domácí půdě moc nedařilo. Ženy skončily deváté, pětatřicátníci po problémech na rozdělovači poslední a jen muži dokázali získat pohár za třetí místo za čas 19,51.

Naši mladí hasiči pak závodili minulou neděli v Radíkově. Mladší získali 3 body do Velké ceny za osmé místo a čas 21,49. Starším se podařilo dokončit útok v čase 29,89, kdy tento čas jde tentokrát za vedoucím družstva. Během útoku se odpojila od přetlakového ventilu hadice B, která odvádí přebytečnou vodu zpět do kádě. Kontrola napojení je pak odpovědností vedoucího, který přetlakový ventil na stroj napojuje.

Tuto sobotu jsme vyrazili na závody do Milotic, kdy mladší získali další body za místo sedmé. Umístění však mohlo být i na bednu. Na levém proudu srazili terč v kvalitním čase 17,19 a o lepší umístění je připravil „jen“ prostřik na proudu pravém. Družstvo starších si stouplo na start v narychlo přeskládané sestavě způsobené nemocí jednoho z členů. I přes tuto komplikaci ale dokázali konečně ukázat, že i oni umí podat kvalitní výkony, když terče srazili v čase 1588. V Miloticích se ale dařilo i ostatním družstvům, a tak tento čas stačil až na místo deváté. Na této soutěži se běhaly i šedesátky, kde se daří Toničce Hanákové, které se i tentokrát dostala na stupně nejvyšší, a odvezla si medaili za třetí místo. V neděli jsme chtěli potvrdit zlepšující výkony v Oseku, ale obě družstva však nakonec skončila pod bodovanými příčkami. Mladším po problémech na rozdělovači patřilo místo jedenácté. Starší měli požární útok opět pěkně rozběhnutý. Pravý terč sražený v čase 15,31 by na body určitě stačil, ale smyčka na hadici na levém proudu dokázala zamávat s naší zkušenou proudařkou tak, že terč srazila až v čase 21,16.

Příští víkend nás čekají poslední dvě soutěže před prázdninovou přestávkou v Pavlovicích a Paršovicích.