Dotace Olomouckého kraje

Dotace Olomouckého kraje

Zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Opatovice pořídila do svého vybavení sadu lezeckého materiálu potřebnou pro výcvik a zásahy jednotky při rozšířené činnosti ve výšce a nad volnou hloubkou. Jedná se zejména o záchranná lana, karabiny, textilní úvazky, postroje k pracovnímu polohování a slaňovací prostředky RIG.

Tyto lezecké prostředky  jsou využívány členy jednotky při veškeré zásahové činnosti  zejména pak při  sebejištění, jištění pohybu další osoby, při slanění  a sebezáchraně slaněním. Tato sada byla  pořízena z finančních prostředků Olomouckého kraje , které jsme obdrželi jako dotaci na zajištění akceschopnosti JSDHO ve výši 17 500,- Kč.

Současně jednotka obdržela dotaci z prostředků Olomouckého kraje také na zajištění akceschopnosti JSDH obcí Olomouckého kraje ve výši 10 000,- Kč určených pro jednoho člena jednotky k rozšíření řidičského oprávnění z kategorie „B“ na kategorii „C“.