Český den proti rakovině 2020

Český den proti rakovině 2020

Starší žáci SDH Opatovice se opět zapojili do kampaně “ Český den proti rakovině 2020″. Z důvodu epidemie COVID-19 byla sbírka přesunuta z tradičního květnového termínu na náhradní termín 30.9.2020., kdy obcházeli starší žáci a dorostenci SDH Opatovice naši vesnici v rámci 24. ročníku celostátní sbírky Český den proti rakovině. Ústřední téma letošní sbírky bylo „Nádory ledvin a močového měchýře „.Zapojili se Karolína Rorečková, Filip Hasilík, Daniela Číhalová, Tereza Kostruchová, Adéla Kostruchová, Anička Janošová a Hana Havlásková. Děti celkem prodaly 250 kusů žlutých kytiček se zelenou stužkou. Velké poděkování patří dětem, že i v této nelehké době pro všechny, pomohly dobré a prospěšné věci. Děkujeme rovněž obci Opatovice za desinfekci pro děti. A dále poděkování patří všem dobrým lidem z Opatovic, kteří přispěli.

Radka Pazderová
Vedoucí kolektivu mladých hasičů