Návštěva drobotiny z Rakova

Návštěva drobotiny z Rakova


Dopoledne, dne 3.7 na naši hasičárnu zavítaly děti z mateřské školy z Rakova. Vzhledem k stále probíhajícím dokončovacím pracím byla dětem přístupna pouze spodní část hasičské zbrojnice. Členové zásahové jednotky provedli návštěvníky garážemi a ukázali jim nově zrekonstruované prostory. S dětmi jsme se rovněž pobavili o tom, co všechno dělají hasiči, policie, záchranná služba, jak se chovat při požáru, jak správně ohlásit požár, apod. Největší pozornost ale upoutala technika a věcné prostředky ve výbavě jednotky. Namátkově, vyzkoušeli si zásahové obleky, potěžkali dýchací techniku, dobrovolníky jsme zabalili do vakuové matrace, byl jim ukázán externí defibrilátor…, nakonec si stříkli z vysokotlaku naší cisterny. Volné chvíle byly vyplněny programem, který pro děti měly připravené jejich paní učitelky.